Szanowni Państwo,

dyrektor szkoły informuje, że od 26 października 2020 roku uczniowie klas IV- VIII będą do odwołania nauczani zdalnie.

Zarządzeniem Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Ks. Kan. J. Swobodzińskiego w Kęsowie, lekcja będzie trwała 30 minut, pozostałe 15 minut nauczyciel będzie pozostawał do dyspozycji uczniów i prowadził konsultacje (Zarządzenie nr 7/2020/2021 z 23 października 2020r.).

Pozostali uczniowie uczyć się będą bez zmian. Lekcje rozpoczynać będą się o godzinie 8.00. Proszę śledzić plan dowozów i odwozów oraz plan lekcji.

Proszę o współpracę i wyrozumiałość w tym trudnym dla nas wszystkich okresie.
Z życzeniami zdrowia
p.o. dyr Szkoły Podstawowej w Kęsowie
Monika Kuberska

Przydatne linki:

  1. Informacja MEN –https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszamy-na-dwa-tygodnie-zajecia-stacjonarne
  2. Cała Polska w czerwonej strefie – obowiązujące zasady

Instrukcja logowania na platformie Microsoft

W związku z rozpoczęciem nauki zdalnej w klasach 4 – 8 przypominamy, że zajęcia będą realizowane za pomocą aplikacji MS-Teams dostępnej w ramach pakietu Office365 (dostęp do tego pakietu mają wszyscy uczniowie z naszej szkoły). Z aplikacji MS-Teams można skorzystać za pomocą: komputera, telefonu lub tabletu.


Są trzy sposoby uruchomienia tej aplikacji:

1) uruchamiamy stronę: www.office.com (po zalogowaniu, należy wybrać opcję Tams – i skorzystać z opcji uruchomienia za pomocą przeglądarki),
2) drugim sposobem może być pobranie i zainstalowanie na komputerze aplikacji Teams dla systemów Windows, (rozwiązanie to pozwala na korzystanie bez konieczności logowania się przez stronę: www.office.com),
3) trzecim sposobem jest pobranie i zainstalowanie na telefonie lub tablecie aplikacji Teams dostępnej w sklepie Google Play.

W przypadku wyboru pierwszego sposobu:

  • Należy wejść na stronę www.office.com
  • Wpisać login: jnowak@spkesowo.pl (każdemu uczniowi przydzielony został login składajcy się z pierwszej litery imienia i pełnego nazwiska – bez spacji i polskich znaków)
  • Wpisać hasło (utworzone przez uczniów  w szkole)
  • Jeżeli ktoś zapomniał hasła, proszony jest o kontakt poprzez dziennik elektroniczny z wychowawcą lub nauczycielem informatyki panem Mirosławem Bałazy, w celu nadania hasła tymczasowego
  • Hasło tymczasowe należy zmienić na stałe  – filmik instruktażowy 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *