MKS Kęsowo

„Mimo panującej pandemii w Kęsowie odbył się po raz kolejny turniej andrzejkowy. Jak zwykle miejscowi stanęli na wysokości zadania. Ważniejsze jednak jest to, ze do sukcesu organizacyjnego doszedł sukces sportowy”. – pisze Tygodnik Tucholski, który umieścił obszerny artykuł o XXVII Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt w Kęsowie.

Pamiątkowe zdjęcie drużyn, które brały dział w turnieju.

W wydarzeniu tym wzięły udział drużyny z Koszalina, Nowej Karczmy, Strzelna, Banina, Czerska i Ustki. Poziom gry był bardzo wysoki, o czym świadczą dwie dogrywki w rzutach karnych, również w pojedynku finałowym.
Mecz otwarcia rozpoczął się między gospodyniami a ekipą z Kujaw, przy okazji było to również starcie ligowe. Zwyciężyły zdecydowanie gospodynie, wynikiem 15:5.
O godzinie 11.00 Wójt Gminy Kęsowo dokonał oficjalnego otwarcia turnieju. W dniu tym kibicowała nam maskotka z Fabryki Zabawek Kolor Plusz z Koszalina. Niestety przez panujący reżim sanitarny turniej odbył się bez udziału publiczności. Każdy mecz można było zobaczyć na funpage’u naszej drużyny MKS Kęsowo, podczas transmisji „on-line”. Dalsze pojedynki były bardzo wyrównane, oficjalnie turniej zakończył się zwycięstwem drużyny: KU Politechnika Koszalińska, która w morderczym finale, zakończonym dogrywką pokonała zespół z Nowej Karczmy. Nasza drużyna walczyła o brązowy medal, jednak zabrakło doświadczenia i odwagi, miejsce III przypadło drużynie z Banina. Miejsce piąte przypadło drużynie z Ustki, która pokonała młodszy zespół z Banina. Miejsce siódme zdobyli nasi sąsiedzi z Czerska, zwyciężając z drużyną UKS Mata Strzelno.

Sportowe emocje towarzyszyły nam przez cały dzień.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe koszulki z logo imprezy, puchary oraz dyplomy, ufundowane przez Gminę Kęsowo. Nagrody indywidualne otrzymały: najlepsza zawodniczka – Oliwia Karaskiewicz z Koszalina, najlepsza bramkarka: Kinga Rzeszot z Banina, najlepsza strzelczyni: Rozalia Malinowska z MKS Kęsowo. „Rozi” przez cały okres turnieju zdobyła 20 bramek, a wszyscy zaproszeni trenerzy okrzyknęli ją: „niesamowitą szczypiornistką z Kęsowa”.
Trenerzy ze swoich zespołów mogli wyróżnić jedną zawodniczkę. W drużynie z Kęsowa nagroda ufundowana przez naszych sponsorów z Sopotu, przypadła rozgrywającej: Oliwii Karnowskiej. Nie zapomnieliśmy tez o upominkach dla trenerów, działaczy, sędziów oraz wolontariuszy. Kęsowska organizacja turnieju po raz kolejny stanęła na wysokości zadania, co można było wywnioskować po kuluarowych opiniach trenerów innych drużyn, chwalących sobie tutejsze rozgrywki.

„Z drobnostek rodzi się sukces, ale sukces nie jest już drobnostką.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *