Szanowni Państwo, na prośbę urzędu gminy Kęsowo, przekazujemy informację dotyczącą możliwości przystąpienia do zaszczepienia przeciwko COVID-19 szczepionką Pfizer przez uczniów w wieku 12-17 lat.
Dnia 28 sierpnia 2021 w godzinach od 10 do 18 – podczas obchodów dożynek gminnych – zostanie zorganizowany w GOPS w Kęsowie – Mobilny Punkt Szczepień dzieci/młodzieży w przedziale wiekowym 12-17 lat.
Zgodnie z obecnie obowiązującymi wytycznymi osoby w tym przedziale wiekowym mogą być zaszczepione tylko szczepionką dwudawkową firmy Pfizer.
Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt pod numerami tel. 52 3344091 wew. 14 lub 730 253 730 i zgłoszenie chęci zaszczepienia. (Nie muszą być to wyłącznie uczniowie szkoły w Kęsowie- może to być także rodzeństwo, kuzynostwo)
Podczas rozmowy telefonicznej uzyskacie Państwo informacje potrzebne do przystąpienia do szczepienia dotyczące np odpowiedniego formularza ze zgodą opiekuna. Ważne jest UKOŃCZENIE 12 roku życia.
Powyżej 17 roku życia możliwość jest wyboru szczepionki i skorzystania np. z jednodawkowej firmy Johnson, także rodzice chętni do zaczepienia się przeciw COVID-19 mogą skorzystać z możliwości zaszczepienia się 28.08.2021. W przypadku dużego zainteresowania będzie możliwość zorganizowania kolejnego mobilnego punktu szczepień, aby zrealizować II dawki.
Najważniejsze, aby wszyscy zainteresowani faktycznym zaszczepieniem uprzednio się skontaktowali i zapisali, bo wejście „z marszu” na szczepionkę Pfizera nie będzie możliwe. Zaszczepienie przeciw COVID-19 jest dobrowolne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *