Był taki smutny czas w historii, gdy nasza Ojczyzna na 123 lata utraciła niepodległość. Na mapę Europy jako suwerenne państwo wróciła 11 listopada 1918 r. Z tej okazji w środę 10 listopada społeczność naszej szkoły świętowała kolejne obchody odzyskania przez Polskę niepodległości.

Program poetycko-muzyczny przygotowany przez uczniów pod opieką nauczycieli historii Ewy Rydel i Arkadiusza Szpaczyńskiego przebiegał pod hasłem „Sekretem wolności jest odwaga” i w sposób przekrojowy ukazywał ważne fakty z historii naszej Ojczyzny od czasów zaborów do współczesności.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości.

Podobnie też, jak w latach poprzednich nasza szkoła wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. O godz. 11.11 na zakończenie akademii uczniowie i nauczyciele zaśpiewali cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”.

Ewa Rydel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *