Turnieje Andrzejkowe im. W. Lewandowskiego

Tradycją szkoły stało się organizowanie Andrzejkowych Turniejów Pilki Ręcznej, które przekształcily sie w Ogólnopolski Festiwal Piłki Ręcznej im. Witolda Lewandowskiego. Co roku w końcu listopada odbywa się kolejna edycja naszego Turnieju.

Witold Lewandowski – reprezentant Polski drużyny piłki ręcznej jedenastoosobowej. W latach 1981 – 1988 działacz ruchu sportowego i inicjator budowy hali sportowej w Kęsowie. W 1983 roku założyciel i trener drużyny piłki ręcznej LKS Kęsowo. Od 1988 roku prezes Okręgowego Związku Piłki Ręcznej w Bydgoszczy. W swojej pracy szczególne znaczenie przypisywał właściwemu rozwojowi sportu młodzieżowego. Od 1993 roku współorganizator I i II Andrzejkowego Ogólnopolskiego Festiwalu Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców w Kęsowie. To w dużej mierze jego zasługa, że impreza ta bardzo szybko stała się jedną z najważniejszych i najbardziej popularnych imprez piłki ręcznej młodzieży szkolnej w kraju. Witold Lewandowski zmarł w 1995r. Od tego też roku dla uczczenia jego pamięci turniej rozgrywany jest jako Ogólnopolski Festiwal Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców im. Witolda Lewandowskiego.

Podczas turnieju rozgrywany jest również mecz kadry trenerów, zawodników i działaczy naszego OSPR.

Od lewej: Mirosław Bałazy, Andrzej Zająkała, poseł Eugeniusz Kłopotek, Bogdan Monowid, Waldemar Baczyński, Marek Tyda, Jan Przybysz, Mariusz Miętki